Setkání pivovarů 22. 7. 2017 Zámek Rosice

Samostatnou a stěžejní akcí pivovarského léta je Setkání malých pivovarů. Dovolím si neskromně poznamenat, že se řadíme mezi průkopníky této oblíbené akce, protože jsme s ní začali již před dvanácti léty, kdy bylo malých pivovarů podstatně méně nežli je tomu dnes.

_Setkani pivovaru XII_06-2017_1.0-WEB

 

Setkání se přerodilo v malý festival s bohatou kulturní pěnou a nezaměnitelnou atmosférou, na které nám obzvlášť záleží. 12. ročník se uskuteční v sobotu 22. července 2017. Brána zámeckého nádvoří se otevře ve 13:00 a hudební hosté se budou na hlavním pódiu střídat od 14:00 do 01:00 následujícího dne. Program bude pokračovat taneční party s Nočním proudem na druhém nádvoří zámku. K ochutnání budou pivní vzorky z jedenácti malých pivovarů. Bude otevřena chilloutová zóna s atrakcemi pro děti atd. Čeká vás premiéra Rosického piva.

Těšíme se, že to s námi přijdete zapít.

Pivovary na festivalu:

Frýdlantský Zámecký Pivovar Albrechtpivovar_albrecht
….. piva piteli, neztrať své hlavy!
Frýdlantský pivovar nabízí mnoho paralel s tím rosickým. Pivovar fungoval od 16. století jako vrchnostenský a fungoval do první poloviny minulého století. Následující desetiletí byl užíván k dozrávání sýrů (v Rosicích se dozrávalo ovoce). Léta chátrání skončila v roce 2010 a od roku 2014 se zde obnovuje provoz. Filosofií pivovaru je nejen vařit dobrá a poctivá piva dle zavedených stylových kategorií, ale i experimentovat. To vše za užití moderních technologií.

 

Pivovarský Dům Ostrava
Od svého vzniku, datovaného do roku 2007, prošel pivovar mnohými pivovar_quasekzměnami, nejen technologickými ale i výrobními. Ke kultovnímu ostravskému pivu Qásek přibylo v sortimentu pivovaru úctyhodných 21 druhů piva. Úcta k tradičnímu české řemeslu, pivovarnictví, však místnímu masterbrewerovi Jirkovi Štverkovi zůstala a nese s sebou velkou zásluhu na podpoře současného trendu zvýšeného zájmu o malé pivovary a živé pivo v Čechách. Žádná návštěva Ostravy by se tak neměla obejít bez návštěvy hospody Hobit Club a restaurace U skákavého poníka.

 

Rodinný pivovar Kozlíček Horní Dubenkypivovar_kozlicek
Pivovar Kozlíček je malý rodinný minipivovar který sídlí ve vesničce Horní Dubenky na Javořické vrchovině. Jak už název sám o sobě naznačuje místní pivo je koncentrát poetiky a dává tušit, že pivečko bude mazlivé, hladivé a miloučké. Pivovar byl založen na přelomu roku 2006. Pivo se v Dubenkách vyrábí klasickým dvourmutovým postupem za dodržování  Bavorského zákona o čistotě piva (Reinheitsgebot) tedy výhradně a pouze z ječmene, chmelu a vody. Piva nejsou pasterována a nezcestovalá, tento regionální produkt většinou mimo Javořickou vrchovinu nenajdete.

 

Pivovar Padochov s.r.o.pivovar_padochov
Padochovské pivo je živoucím důkazem, že nás bůh miluje a že chce abychom byli šťastní. Velkou měrou se na tom podílí i Igor Nešpůrek, který vaří poctivá nefiltrovaná nepasterizovaná přírodní piva z malých produkcí, prostě piva jako křen. Padochovský pivovar se rodil pomalu a s péčí v srdci bývalého rosicko-oslavanského uhelného revíru a stejně jako naše uhlí dozrál do nebývalých kvalit. Je hrdým pokračovatelem ne tak vzdálené regionální historie. Už jste ochutnali světlý ležák Antonín 12° nebo polotmavou Kuklu 11°?

 

Městský zámecký pivovar Oslavanypivovar_oslavany
Novodobá historie vaření piva na renesančním zámku v Oslavanech sice sahá do roku 2004, ale vznik pivovaru, tak jak ho známe dnes, se datuje do roku 2012, kdy se městské zastupitelstvo rozhodlo vytvořit vlastní společnost se 100% majetkovou účastí. Prvním zaměstnancem se tehdy stal sládek Tomáš Darebný a o kvalitu výroby piva se stará dodnes. Oslavanský sortiment nabízí pravá spodně kvašená, nefiltrovaná piva plzeňského typu. Ať vám tedy oslavanská piva Opál, Jantar i Rubín chutnají a přináší vám potěšení.

 

Pivovar Richard Žebětín

pivovar_richardPřírodní nepasterizované pivo zpoza humen. Cílem tohoto pivovaru je vařit vynikající nefiltrované a nepasterizované pivo s nezaměnitelnou chutí pouze ze skutečného sladu a chmele. Děje se tak už od roku 2004. Stálý sortiment obsahuje pět druhů piv, ale protože místního sládka Milana Trávníčka vaření piva opravdu baví, připravuje v průběhu roku limitované řady speciálů. Žebětínský Richard je stálicí na mnoha místních akcích jako jsou například rosické farmářské trhy. Je to pivovar do nepohody, který když může, pomůže.

 

Pivovar Sternberg

logo_sternbergVaření piva má ve Šternberku dlouhou tradici. Roku 1409 na Vše svaté bylo městu Šternberk zapůjčeno městské právo olomoucké a právo mílové. Aby nové město rychle vzkvétalo, bylo okolním obcím nařízeno, aby piva, masa i sukna nekupovali jinde, leč ve Šternberku.Od konce 15. století se řemeslníci ve městě sdružovali v cechy, které v průběhu 16. století získaly mnohá práva. Mimo to měšťané hospodařili i na zemědělské půdě, vyráběli pivo i víno. V tomto období Šternberk vzkvétá. Sem můžeme datovat i počátek historie šternberského piva. Největší pivovar, Kubelka, měl v době své největší slávy výstav 30 tisíc hektolitrů. Uzavřen byl před druhou světovou válkou a od té doby se ve Šternberku pivo nevařilo. Doba temna šternberského piva je v tomto roce už minulost a tradice se do našeho města vrací. Název nového piva STERNBERG je odvozen od původního názvu města, tedy hvězdná hora.

Pivovar Ferdinand

logo FerdinandTradice vaření piva v Benešově je předlouhá a její kořeny sahají hluboko do středověku. Toto původně feudální právo bylo ve 14. století postupně přeneseno do rukou měšťanů. Doba rozkvětu varných domů a šenkovních pivovarů v Benešově bohužel končí s vpádem švédských vojsk. Renesance vaření piva nastává až ve druhé polovině 19. století, kdy bylo město začleněno do nově budované železniční sítě. V roce 1872 měšťané založili akciovou společnost a sladovnu. Přetrvávající finanční problémy však donutily měšťany prodat celý závod na jaře roku 1887 novému majiteli konopišťského panství Františku Ferdinandovi ´d Este. V roce 1897 byly dokončeny velké přestavby, které daly základ dnešnímu pivovaru v Benešově.

 

Řemeslný pivovar Nachmelená Opice

logo-nachmelena-opice-tmavy-podklad„Člověk je z opice a po pivu je nachmelený…Nachmelená Opice je CRAFT pivovar z Krnova založený v roce 2015, za kterým stojí poctivá práce a výsledky v podobě několika ocenění na degustačních soutěžích. Pivovar založili společně sládek Michal Kuřec a obchodník Jirka Valenta, pivovar nemá vlastní restauraci a zaměřuje se jen na produkci spodně i svrchně kvašených piv. Přijďte ochutnat ležáky, piva typu ALE a další speciály…Protože barvu vrátí do líčka Nachmelená Opička :-)“

Létající pivovar Repete

logo repete

Dva roky vaření piva doma v hrncích a brněnská banda šílenců nadšených pro to, co je celý život baví. Tohle vše dalo za vznik řemeslnému pivovaru REPETE! Za touto značkou stojí bývalý rosičan Jirka Kocáb mladší a my se těšíme na návrat tohoto zajímavého piva na rodnou hroudu.

 

Festivalová kulturní pěna:

Fancy Foxx   punk-rock’n’roll / Brno-město

Punkrock z liščího kutlochu.18056988_1278228272293540_6328899802549008758_n

Členové kapely: Libor Balušík, Vojťas Žák, Lucie Vonásková, Karel Macháček.

 

18358601_1293149354134765_6275615708425645344_o

Strideo    screamo-rock / Nové Bránice

Za počátek naší kapely by se dal považovat rok 2011. Prvně jsme se jmenovali Piškoti. Byli jsme tři členové: Vojta-bubny, Tony- kytara a Daniel- zpěv.  

 V roce 2013 k nám přišel nový zpěvák a přejmenovali jsme se z Piškotů na Strideo. 2vdrqzDAD8UF0-CANYp3N4D0Gffo30t4

Také jsme vydali naše první album s názvem „Konec začátků“ které obsahovalo písně z naší vlastní tvorby. Od té doby jsme začali hrát i v okolních vesnicích po klubech a hospodách. 

V roce 2016 nás opustil hlavní zpěvák, který byl nahrazen novým členem naší kapely Jakubem. 

V současné době tedy tvoří naši skupinu 5 členů ve složení: Berný- zpěv, Tony- kytara, Michal- kytara, Daniel- kytara a Vojta- bubny. 

Pravidelně se zúčastňujeme různých pěvěckých soutěží. Letos jsme dokonce vyhráli Starobrno kontest a měli jsme tak možnost si zahrát na Brněnském majálesu. 

Náš hudební styl je především rock, ale najdete v něm i prvky popu, punku či metalu.

cf2cad_6e984597037642f48a113a5833b87e4d~mv2

 

Tranzan     acoustic-alternative / Brno 

detail-282-tranzan-hudba-o-zivote-smrti-a-o-tom-co-je-mezi-timTranzan je české hudební sdružení s environmentálním přesahem. Zkušení hudebníci, kteří mají za sebou mj. působení v kapelách Javory, Fru Fru nebo Model Bazaar, se rozhodli svojí tvorbou podpořit zajímavé lidské „projekty“ jako jsou láska k přírodě, tolerance, kompostování, matriarchát, nebo třeba cyklojízda. Od jara roku 2014 vystupují na akcích různých žánrů a zaměření s chutí pomáhat tvořit svět pestrý. V současnosti vydali svoje první album s názvem Příběhy o životě, smrti a o tom, co je mezi tím. Zajímavostí pak je, že každá píseň byla natáčena v jiném prostoru se specifickým zvukem a atmosférou. K písním vznikají velmi spontánní videa, která získávají stále větší oblibu u široké veřejnosti.

Radek Malý – kytara, zpěv
Jakub Šimáně – baskytara, kontrabas
Martin Pospíšil – bicí, perkuse
Soňa Malá – violoncello, zpěv

tranzan-__413-2

 

Hedvika&Harnach    folk-soul / Brno12095999_1656925017859041_1656532133886360637_n

Hedvika Šolcová – swingová zpěvačka a progresivní kavárnice baristka, provozovatelka chick kavárny Café Atlas v Brně.      Jiří Harnach – písničkář, textař a stand-up komik (NaMikrofon), semifinalista Československo má talent 2011 s rychloskládáním.   Dohromady: solo pro 2 hlasy a 1 kytaru. Hrají vlastní autorské věci, v češtine. www.hedvikaharnach.cz

 

 

 

 

ASSY ROCK       Asi rock? / Okolorosice
Co hrají? Někdy to sjede k bigbeatu, jindy k metalu, ale stále se to motá kolem rocku, takže alogo2si rock. Kapela hraje ve složení: Růžena Horáková – klávesy, Theodor Tiller – kytara, zpěv, Pavel Polanský – bicí, Mirek Tomšík – basová kytara, Ivana Boučková – zpěv

foto 1

 

 

15094344_1206922602732924_2292148438164839995_nSféra – hard rock

Kapela založená na podzim roku 2016. Počáteční tvorba
vychází ze sólového CD zpěváka Michala Koláčka – Mike C.
V současné době kluci pracují na novém EP, které by mohlo vyjít letos na podzim. Koncertům Sféry nechybí energie a pozitivní atmosféra, kluky baví i kontakt s publikem.
Členové skupiny:
Zpěv – Michal “Mike“ Koláček
Kytara – Zbyněk “Ziki“ Bartoš
Baskytara – Marek Sigmund
Bicí – Daniel Fína

15675621_1253826031375914_4256941752572805651_o

Stejšn – hardrockový svižník / Brno

Členové skupiny:
* Savana, kytara, zpěv
* Dušan Charlie Svoboda, baskytara, zpěv
* Michal Ševčík, kytara, zpěv
* Zdeněk Paseka, bicí
Kapela vznikla na začátku roku 2006. Nyní v nové sestavě, s původním repertoárem, s přibývajícími novými peckami. www.stejsn.cz
vetrak

 

Tremolo (100% živá hudba, Rosice)
Rosická hudební stálice s téměř dvacetiletou historií. Kapela, která to umí parádně rozbalit na plese, vesnické tancovačce i letní taneční zábavě. Citlivě zvolenou hudební dramaturgii tvoří osvědčené staré fláky i nové hitovky. Muzikanti brouzdají napříč hudebními žánry a jejich motorem je plný taneční parket. Petr Vyhnalík – kytara, zpěv, Jana Zavadilová – kytara, zpěv, Aleš Loučka – basová kytara, Petr Čech – bicí, Karel Matiáš – klávesy. www.tremolo.cz

19390501_1463434750384116_3609226498162534842_o-2

NaMikrofon      1381855_699951786682215_1073232084_n

NaMikrofon je originální stand-up comedy show, kde mají účinkující jediný úkol. Oddělat vás. Každý vystupující má ale k dispozici pouze jedinou zbraň a tou je mikrofon. Na mušku si může vzít cokoliv a kohokoliv, pokaždé ale míří přímo na vaši bránici. Napětí pramenící z toho, jestli se trefí, nebo přestřelí, pak vytváří neopakovatelnou atmosféru pořadu. Zkušení stand-up komici z Brna a okolí se ale jen tak nevystřílí, a proto vás naživo dokážou pokaždé spolehlivě umrtvit.

Nikdy nevíte, co vás čeká, ale vždycky se na to budete těšit. www.namikrofon.cz

16665081_1516657695011616_3611130291201088064_o

Festivalovým programem vás i letos bude provázet ftipný a pohotový moderátor Luděk Urbánek alias Savana Savanovič Savanov z rádia Signál.

554355_4215625632329_10258969_n

Po půlnoci budou servírovat na druhém nádvoří rosického zámku taneční muziku legendární DJ’s z Nočního proudu Honza Pánek a Martin Dallago.

17039217_10208203516796929_8853057010424920160_o

Předpokládané pořadí účinkujících:

14:00 – 14:45 Fancy Foxx

15:00 – 15:45 Sféra

16:00 – 16:45 Tranzan

17:00 – 17:45 Hedvika & Harnach

18:00 – 18:45 Strideo

19:00 – 19:45 Stand up comedy NaMikrofon

20:00 – 20:45 Assy Rock

21:00 – 21:45 Stejšn

22:00 – 01:00 Tremolo

II. nádvoří 23:00 – 02:00 Noční proud

(v pauzách LOVEní bobříků, změna programu vyhrazena)

Gastro na festivalu zajišťují:

Starý pivovar catering

Stánky s občerstvením nabídnou festivalovou klasiku v podobě grilovaných mas a uzenin z produkce místních řeznických mistrů (Hadač a Zapletal), uzené cigáro, oblíbené bramborové twistry, farmářské hranolky a velký výběr nealkoholických nápojů. (aby nepřišli zkátka ani umělečtí vezoucí).

 

stary pivovar

Chill bar

Osvěžení v podobě míchaných drinků, kávy nebo světových rumů prostě nemůže na letošním setkání pivovarů chybět. Každoročně skvělá atmosféra této akce bude, tak jako loni, doplněna o Chill zonu, kde si budete moci v klidu odpočinout.

 

 

1891091_494066524115806_7255036286354571881_n

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>